Dere Zor Daki Siviller Daiş Çetelerinin Esaretinden Kurtarılmaya Devam Ediyor

  • 2018 12 25 | haber

 

Cizre Fırtınası Hamlesi’nin Terörü Sona Erdirme Aşaması’nı sürdüren QSD ve YPJ  savaşçıları, bölgede binlerce sivili Daiş çetelerinden kurtardı.

Daiş çetelerinin Derazor kırsalındaki son işgal alanlarına yönelik Cizre Fırtınası Hamlesi’nin Terörü Sona Erdirme Aşaması’nı sürdüren QSD   ve YPJ  savaşçılarının bölgedeki ilerleyişi devam ediyor. Hamlede, DAİŞ çetelerinin canlı kalkan olarak kullandığı sivillerin can güvenliğine öncelik veren QSD  ve YPJ güçleri, şu ana kadar açtığı güvenlik koridorlarından binlerce sivili teröristlerin pençesinden kurtarmayı başardı.

QSD  ve   YPJ savaşçıları son olarak dün de El-Sûsê ve Baxoz beldelerinden binlerce sivili özgürleştirdi. QSD’nin açtığı güvenlik koridoruna ulaşmak için Daiş çetelerinin tüm saldırılarına rağmen 15 kilometre yürüyen siviller, güvenlik koridorundan güvenli alanlara taşındı.

QSD ve YPJ savaşçıları ile karşılaşan siviller,  Daiş çetelerinin yıllardır uyguladığı zulümden kurtarılmanın verdiği mutlulukla gözyaşlarını tutamadı ve sevinçlerini yaptıkları zafer işaretleri ile gösterdi.

Kurtarılan siviller, bölgede halen kurtarılmayı bekleyen binlerce sivilin olduğunu ve bölge Daiş  çeteleri  tarafından mayınlandığı için çıkamadıklarını aktardı.

YPJ  Basın Merkezi