Newroz Ruhu İle Afrin’i özgürleştireceğiz

  • 2019 3 17 | Açıklama

Çağın Direnişi,  henüz tarihi yazılmamış Kuzey Suriye halkında, verdikleri mücadele ile özgürleşen bedenleri, mücadele aşkı uğruna canını feda edebilecek kocaman yürekli savaşçıların destansı kahramanlıklarını yazdı. Karış karış şehitlerimizin kanı ile yazılan destansı direniş, 18 Mart günü birinci yılını doldururken, Agitçe verilen mücadele Newrozun ruhu ve Demirci Kawanın torunlarına bırakmış olduğu isyan ateşi ile bir kez daha Çağın Direnişinde yükselmiştir. Bu uğurda canı pahasına var gücüyle TC. Devletinin saldırıları karşısında 58 gün boyunca kahramanca savaşan ve şehadete ulaşan bütün Kuzey Suriye şehitlerini saygıyla anıyoruz. Büyük bir fedakarlıkla bu mücadeleye ev sahipliği yapan Afrin halkı adına şehitlerimizin intikam yeminini yineleyerek veriyoruz.

 Çağın Direnişi ve Afrin şehrinin işgal edilmesi 1. Yılını doldurdu. Tc. devleti, dış devletlerle yapmış olduğu ittifakla Afrin topraklarına saldırarak Afrin halkı üzerindeki kirli politikalarıyla Afrin demografyasını değiştirmek istemiştir. Bu kirli plan bir bütünen Kuzey Suriye halkının halk devrimine karşı daha önceden adım adım planlanmıştır. Bu kirli planları kabul etmeyen ve sonuna dek canı pahasına mücadele eden Afrin halkı başta olmak üzere bütün Kuzey Suriye halkları savaşın en kızgın olduğu en ön cephelerde yerlerini almışlardır.  Her ne kadar Afrin toprakları işgal edilmiş olsa da bununla yetinmeyen TC. devleti kirli politikalarını hala devam ettirmektedir. Yürütülen bu politikalar sadece Efrin toprakları üzerinde değil bütün Kuzey Suriye toprakları üzerinde yaşayan bütün halklar açısından da büyük bir tehlike yaratmaktadır. TC. devletinin ve çetelerinin asıl amacı yeni Osmanlı saltanatı kurmak ve bütün Kuzey Suriye topraklarında bu zihniyeti yaşatmaktır. Bu saldırılar karşısında tek çözüm Demokrasinin prensipleriyle ve Demokratik ulusu yaratmaktır.

Suriye topraklarında patlak veren karmaşa ile birlikte TC. Devleti derinleşen karmaşalar karşısında her zaman farklı ittifaklarla bu karmaşayı derinleştirmekten vazgeçmemekle birlikte her şeyi çıkmaza sürüklemiştir. DAIŞ çetelerinin TC. Devleti ile olan ilişkileri birçok belgelerle ispatlanmıştır. TC. devleti tarafından büyük bir destekle büyüyen DAIŞ çeteleri bugün güçlerimiz karşısında yenilgiyi kabul edip kendilerini güçlerimize teslim etmektedirler. Teslim olan DAIŞ çeteleri TC. Devleti ile olan güçlü ilişkilerinden bahsetmeleri bütün gerçeklikleri gözler önüne sermektedir.

 Her ne kadar Afrin toprakları bugün TC. Devletinin işgali altında olmuş olsa da, TC. Devleti hiçbir zaman Afrin halkının ve savaşçılarının iradesini teslim alamaz. Afrin halkı büyük bir kararlılık, inanç ve hırsla mücadele ruhunu yaratmış olup vermiş oldukları mücadeleyi bütün zor koşullara rağmen Şehba da bir adım bile geriye atmadan devam ettirmektedirler.

Bizler  YPJ (Kadın Savunma Birlikleri)  olarak savaşıp başarıya olan inancımızın  moral kaynağını, halkımızın ve şehit yoldaşlarımızın sonsuz güçlerinden alıyoruz. Canı pahasına sonuna dek fedaice bir duruşla bizlere başarmanın yolunu gösteren Şehit Avesta, Karker, Barin, Amargi, Rosyar, Tekoşin Botan, Zilan Efrin, Avşin, Rohenda, Beritan, Jin, Viyan Kobane, Cudi, Deniz, Helin Qereçox, Polat ve İlan Dara yoldaşlarımızın şahsında Çağın Direnişinde şehadete ulaşan bütün yoldaşlarımızı saygıyla anarken şehit yoldaşlarımıza vermiş olduğumuz intikam yeminini Efrin topraklarınının özgürleştirilmesiyle tüm halkımıza veriyoruz.

Bu esaslar doğrultusunda Çağın Direnişinde  şehadete ulaşan bütün şehit yoldaşlarımızı bir kez daha saygıyla anıyor ve  büyük bir fedakarlıkla bütün saldırılar karşısında kendini canlı kalkan yapıp bu uğurda şehit düşen Afrin halkını selamlıyor ve mücadeleleri karşısında saygıyla eğiliyoruz. Tüm halkımıza ve Afrin halkına söz vererek Afrin topraklarını TC. Devletinin ve çetelerinin işgalinden özgürleştirene dek mücadele edeceğimizin sözünü veriyoruz.

 YPJ Genel  Komutanlığı