YPJ savaşçıları Bahoza da en ön saflarda

  • 2019 3 15 | haber

Daiş çetelerinin köşeye sıkıştırıldığı Bahozada en ön saflarda yerlerini alan YPJ savaşçıları bulunmuş oldukları alanın önemini dile getirdiler.

İçerisinde bulunmuş olduğumuz böylesi  ağır bir süreçte büyük bir cesaret ve kahramanlıkla Daiş çetelerine karşı   YPJ savaşçıları yerlerini en ön saflarda  almaktadırlar. Aslen Hesekeli olan Gulçiya Heseke  kod adlı YPJ savaşçısı büyük bir heyecan ve mutlulukla Daiş çetelerine karşı  nasıl mücadele ettiğini ve vermiş olduğu mücadelenin güzelliğini şu sözlerle dile getirdi:

Daiş çetelerine karşı şuan da Bahozada  en ön  saflarda yer almaktayım. En ön  saflarda  yer alıyor olmam benim için  gurur ve onur kaynağıdır.  Çünkü  şehit düşen yoldaşlarımın  intikamını almak onların vermiş olduğu mücadeleyi zaferle taçlandırmak istiyorum. Ve en yakın zamanda da Daiş çetelerini fiziki olarak bitirmenin vermiş olduğu  sevincle  bu haberi tüm halkımız adına kutluyorum.

 Bahozada en ön cephede kahramanca mücadele  veren  bir diğer Berfin Cudi kod adlı YPJ savaşçısı mutluluğunu şu sözlerle dile getirdi:

 içerisinde bulunmuş olduğumuz kaç gün içerisinde çok ağır çatışmalar yaşandı. Aynı şekilde bugünde sıcak çatışma yaşandı.Daiş çetelerinin bütün saldırılarına  karşılık vererek bu saldırı geri püskürtmüş olup ve Daiş çetelerini yok etmek için bir adım daha ilerlemişizdir. Diyerek sözlerini sonlandırdı.

Sıcak çatışmalar halen de tüm hızıyla devam etmektedir.   Bu iki gün içerisinde 4000 Daiş çeteleri YPJ ve QSD güçlerine teslim olmuşlardır.

YPJ Basın Merkezi